Antalya Escort

İlan Ver

Kleopatra Kimdir?

Genel 19 Kasım 2017

Mısır’ın İskenderiye şehrinde M.Ö. 69 senesinde dünyaya geldi. Babası XII. Ptolemaios ve annesi Cleopatra V of olmaktadır. Yunan asıllı ve ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelmektedir. VII. Kleopatra olduğu halde Mısır şehrinde kendisinden önce yeryüzünde bulunan kişilerin unutulması nedeniyle günümüzde bakıldığında sadece Kleopatra olarak anılmaktadır. Çok iyi bir eğitim aldı. Ve 7 dil bildiği için entelektüel olan bir kraliçe olmaktaydı. Kendisinin okuma ve yazma bilmesi yanı sıra güzelliği ve zekası ile de dillere destan bir kraliçe olmayı başardı. 39 yıllık ömrü içerisinde birçok başarı ve entrikayı hayatı içerisinde bulundurdu.
İlk evliliğini Kral olan babasının vasiyeti üzerine 18 yaşında ilen 9 yaşında olan erkek kardeşi ile evlendirildi. O dönem içerisinde Yunanlı olan insanlar Mısır toprağına hakim olmak ve Mısır soyuna karışmamak için kendi soyunda olan kişiler ile evlenmekteydi. Bu sayede soyları kendileri ile devam edecekti. Fakat akraba evliliğinin olması demek özürlü çocukların doğmasına neden olmaktaydı. Babasının Kleopatra’nın 18 yaşında ilen ölmesi sonucunda tahta da çıktı. Ve bu tahta çıktığı zaman tek başına hükümdar olma hırsı vardı. Fakat evliliğini küçük kardeşi ile yaptığından tahtı da onunla paylaşıyordu.
Kleopatra Halktan Biri Gibi Davrandı
Halk ile bütünleşmek ve halka kendisini ispatlamak ve onlardan biri gibi görünmek için kendisini Mısır dinine verdi. Onların kendisini benimsemesini çok istiyordu. Fakat Mısır Kraliçesi olmasına rağmen M.Ö. 48 senesinde vekillerin ortaklaşa aldığı bir karar sonucunda Güney Mısır içerisinde bulunan Nil Vadisi’ne sürgüne yollandı. Ama Kleopatra zekasını kullanarak Roma Diktatörü olan Jül Sezar’ı kendisine aşık etmeyi başardı. Ve bunun sonucunda Mısır’da tahtını tekrardan alabilmek için onunla birlikte geri döndü.
Bir rivayete göre Kleopatra kendisini bir halının içine sardırmaktadır. Ve halıyla birlikte Sezar’ın sarayına girip halı açıldığı zaman içinden çıkan Kleopatra’yı ilk görüşte Sezar aşık olur. Sadece dış görünümünden değil Sicilyalı köle olan Apollodores isimli kölenin dokumuş olduğu halının içine girip kendisini saraya taşıtarak Sezar’ın karşısına çıktığı zaman Sezar Kleopatra’nın zekasından da çok etkilenmektedir.
Kleopatra’nın erkek kardeşi ile arasının bozulmasına neden olan Harem ağasını bir emri ile öldürttü. Ve kardeşi ile tekrardan barıştırdı. Sezar kendisine aşık olduktan sonra ona her istediğini de yaptırmaktaydı. İskenderiye içerisinde Mısır ordusu ile karşı karşıya kalınca Sezar kendisine ait olan gemilerini bu kadının ihtirası nedeniyle yakmıştır. Ve İskenderiye kütüphanesine sıçramış bu kütüphanenin bir kısmı alevler nedeniyle yanmıştır. İnsanlığın hafızası adını vermiş oldukları kütüphanenin bir bölümünün yanması sonucunda ne yazık ki büyük sorunlarda yaşandı.
İskenderiye kütüphanesinin bir kısmının yanmasından sonra nedeni bilinmeyen bir şekilde evli olduğu erkek kardeşinin Nil Nehrinin suları içerisinde boğuldu. Artık kardeşinin yaşamadığı için de Kleopatra artık tek başına iktidarda oldu.
M.Ö. 46 senesinde Sezar’ın oğlunu dünyaya getirdi. En büyük hayali mısır imparatorluğu ile roma İmparatorluğunu birleştirmek ve dünyaya hakim olmaktı. Bu hayalini M.Ö. 44 senesinde yani oğlu doğduktan 2 sene sonra Sezar’ın ölmesi sonucunda ertelemek zorunda kaldı. Sezar öldükten sonra tekrardan Mısır’a döner. Bu sırada Roma tahtına Sezar’ın yeğeni olan Octavian çıkar. Roma imparatorluğu doğu ve batı olarak ikiye ayrıldı ve Doğuyu Marcus Antonius yönetmeye başladı. İlk iş olarak Mısır’a gitmek ve Kleopatra görmek oldu. Ve delice aşık olur. Bir süre Antakya’da yaşadıkları bilinmektedir. Bu sırada Batıyı yönetmekte olan Octavius karşı savaş açtılar. Aktium da M.Ö. 31 senesinde yapılan savaşta Kleopatra ve Marcus kaçmak zorunda kaldı. Kleopatra o sırada Octavius ile anlaşmak istedi. Sezar’dan olan çocuğunun tahta çıkmasını istiyordu. Fakat bu durumda başarılı olamadı. Bu yenilgi sonucunda bunu hazmedemedi. Ve Mısır’a dönerek kendisini bir kobra yılanına sokturarak öldürdüğü rivayet edilmektedir. Son zamanlarda ise yapımının çok kolay olduğu ve içildiği zaman kişinin acı çekmeden birkaç saat içerisinde öldüğü bilinen bir zehir içerek vefat ettiği de anlaşılmıştır. Kleopatra öldüğü zaman 39 yaşındaydı. Fakat genç yaşına rağmen yaşadığı aşkları ile hayata damgasını vurdu.
Kleopatra birçok tiyatro oyununa, müzikale ve sinema filmine konu olmaktadır. Kendisinin özellikle de yapmakta olduğu göz makyajı günümüzde hala gerek Mısır kadınları tarafından gerek başka ülkelerde bulunan kadınlar tarafından yapılmaktadır.

Etiket Yok

156 toplam görüntülenme, 2 bugün

  

Diğer Bayanlara Gözat

Yorum Yap

yorum için giriş yapmanız gerekir, şu an yorumlar devre dışıdır.

 • Cinselliğin Gizli Gerçekleri

  yayınlayan tarih 30 Eylül 2017 - 0 Yorumlar

  Hepimiz seksi seviyoruz bunda inkar edilecek bir şey yok, peki neyi seviyoruz ne kadar seviyoruz ya da bazı klişelerden kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Zaman zaman monotonlaşan cinsel hayatımız hepimizin gerçeği bu monotonluğun sebebi genellikle hepimizin hayatına yer eden cinsellik klişesi öncelikle öpüşme kısa bir ön sevişme sonrasında misyoner pozisyonunda devam edip sonlanan klasik bir cinsel […]

 • Cilde Çok İyi Gelen Doğal Yağlar

  yayınlayan tarih 13 Ekim 2017 - 0 Yorumlar

  Avokado Yağı Avokado son zamanlarda ülkemizde de sıklıkla yetişmekte olan bir meyvedir. Ülkemizde de tüketilen bu meyveden üretilen yapın aslında faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Sizler unutmamalısınız ki cildiniz başta olmak üzere son derece iyi gelecek olan bu yağı satın alarak cildinize uygulamalısınız. Cildin güzelleşmesi konusunda son derece etkili olduğu yapılan araştırmalarda göstermektedir. Yağın içerisinde […]

 • Yıkılması Gereken Moda Kuralları Nelerdir?

  yayınlayan tarih 21 Ekim 2017 - 0 Yorumlar

  Tarihe damgasını vurmakta olan ünlülere bakıldığı zaman daima kendi modalarını yarattıklarını göreceğiz. Sizler de illa modacılar tarafından belirlenmiş olan kalıplara uymak istemiyorsanız sizler de kendi stilinizi belirmeniz gerekmektedir. Kendinize özgü değişik bir tarzınız olduğu zaman modayı kendiniz yaratmış olacaksınız. Yıllardır birçok modacı tarafından söylenmekte olan bir kural haline getirdikleri bir detay vardır. Giyinmiş olduğunuz ayakkabı […]

 • Aşk İçin Bu Riskleri Almaktan Korkmayın

  yayınlayan tarih 30 Eylül 2017 - 0 Yorumlar

  Aşk her zaman elinizden kaçıp gidecek bir kuş kadar narin ve kaybetme riski yüksek bir şey ne yazık ki, her zaman ilgilenmeniz ve sürekli kendinizi adamanız gereken bir duygu bütünlüğü. Kaybetmenin bu kadar kolay olduğu bir durum için elbette riskler de var ve ödemeniz gereken bedeller de peki aşk için risk almak gerektiğinde ne kadar […]

 • Gardırobunuz Nasıl Olmalıdır?

  yayınlayan tarih 21 Ekim 2017 - 0 Yorumlar

  Tabi ki herkes kıyafetlerinin güzel olmasını ve Gardırobunun son derece özel olmasını istemektedir. Kadını olsun erkeği olsun herkes bu konuda çok isteklidir. Sizlerin de eğer ki Gardırobunuzu nasıl düzenlemeniz gerektiğini ya da nasıl özel bir gardırop olması gerektiği konusunda bilginiz yoksa o halde bu yazımızın sizlere yardımcı olacağını tahmin ediyoruz. Renkli Giyinmenin Zamanı Geldi Sofistike […]

Kategoriler